BÜYÜKŞEHİR’İN GEMİ TURLARIYLA SAMSUN’A HAYRAN KALIYORLAR

Anasayfa / Haberler Ve Duyurular
2023-10-31

samsunum-3  Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ait Samsunum-1, Samsunum-2 ve Samsunum-3 gemileri ile kent merkezindeki sahil ile Ayvacık Suat Uğurlu Baraj Gölü ve Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu’nda vatandaşlara turistik gezi turları düzenlenmeye devam ediyor. 2023 yılının Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında 3 gemi ile 42 bin 300 yolcu taşındı. Samsun’un çok önemli bir turizm potansiyeline sahip olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Kentimiz de turizmin gelişmesi için her alanda çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi. 

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Turizm Ticaret A.Ş. bünyesinde bulunan 3 gemi ile vatandaşlar için turistik gezi turları düzenliyor. Samsunum-1 kent merkezindeki sahilde, Samsunum-2 gemisi Ayvacık Suat Uğurlu Baraj Gölü’nde, Samsunum-3 Gemisi ile Vezirköprü’deki Şahinkaya Kanyonu’nda turistik gezi turları gerçekleştiriliyor. Bu gemilerle 2023 yılının Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında düzenlenen turlara 42 bin 300 kişi katıldı. İki katlı ve 400 kişi kapasiteli gemiler günde iki kez tur gerçekleştiriyor. Vatandaşlar turlarda eşsiz doğal güzellikleri görme fırsatı buluyor. Gemi turlarına katılan vatandaşların ilgisi ise her geçen yıl artıyor.

  EŞSİZ DOĞAL GÜZELLİKLERİ GÖRME FIRSATI 

  Samsun’un çok önemli bir turizm potansiyeline sahip olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Kentimizde turizmin gelişmesi için her alanda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Turizm altyapısının güçlendirilmesi için adımlar atıyoruz. Bu noktada kentimizde 3 noktada gemilerimizde turistik turlar gerçekleştiriyoruz. Özellikle vatandaşlarımızın çok güzel ilgisinin olduğunu görüyoruz. Turlara katılan vatandaşlarımız kentimizdeki eşsiz doğal güzellikleri görüyor, büyüleyici manzaralar eşliğinde güzel anılar biriktiriyorlar. Hem kentimizde yaşayan vatandaşlarımızı hem de ilimize dışarıdan gelen yerli ve yabancı turistleri bu gemi turlarına katılmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Diğer Haber Ve Duyurular

Image
2021-03-03 Haber

AKDAĞ’A REKOR ZİYARET