Kurumsal

Hakkımızda

Samsun Anakent Turizm Ticaret Limited Şirketi 19.10.1990 tarihinde Samsun İmar İnşaat Ticaret Limited Şirket unvanı ile TTK hükümlerine göre kurulmuştur.
Şirket 05.06.2014 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurul sonucunda unvan değişikliğine gitmiş ve Samsun Anakent Turizm Ticaret Limited Şirketi unvanını almıştır. 
05.04.2021 tarih ve 2021/07 sayılı ortaklar kurulu kararı ve 16.04.2021 tarih ve 190 karar nolu Samsun Büyükşehir Belediye meclis kararı sonrasında tür değiştirmek sureti ile 15.09.2021 tarihi itibari ile Anonim Şirkete dönüşerek Samsun Anakent Turizm Ticaret Anonim Şirketi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Samsun öncelikli olmak üzere yurt içinden ve yurt dışından tüm ziyaretçilerimize hizmet aldıkları tesislerimizde güvenli, keyif ve huzurlu vakit geçirmeleri için sürekli gelişme ve iyileştirme anlayışı ve kalite bilinci ile 7/24 hizmet vererek müşteri memnuniyeti sağlamak, her türlü hizmetimizde, hukuka uygunluk ilkesini gözeterek, güvenilir ve saygın bir kurum olmaktır. 

   

Başkanın Mesajı

Samsun, sahip olduğu coğrafi, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ülkemizin en önemli şehirlerinden biri. Bu eşsiz kente ve hemşerilerimize layık oldukları hizmeti sunabilmek için iştirak şirketlerimizle ve tüm kadrolarımızla birlikte gece gündüz demeden çalışıyoruz.


Samsun'umuzu, tarihinden gelen önemine yakışır bir şekilde hemşirelerimizin yaşam kalitesini, huzur ve mutluluğunu artırmanın gayreti içerisindeyiz. Bu amaçla; kentsel gelişimden ulaşıma, altyapıdan çevreye, sağlıktan eğitime, spordan kültür-sanata kadar hayatın her alanında planlamalar yapıyor, projeler geliştiriyoruz. 


Şirketlerimizin hayata geçirdiği hizmetlerle kent ekonomisini büyütüyor, iş olanaklarına imkan sağlıyor, etkin, verimli ve çağdaş bir yaklaşımla Samsun’un geleceğini yeniden inşa ediyoruz. Liyakat, göreve sadakat, kente özen ve insana saygı anlayışıyla çalışan iştiraklerimizle Samsun’da hayatı kolaylaştırmaya, güzelleştirmeye yönelik hizmetlerimize hız kesmeden devam ediyoruz.


Yiyecek içecek hizmetlerinin yanı sıra otel - konaklama imkanları, sosyal, kültürel, spor faaliyetleri ve otopark hizmeti ile Samsun Anakent Turizm Tic. Ltd. Şti. sizlere“en yüksek hizmet kalitesi, en uygun fiyat” kombinasyonu sunarken bir yandan da tarihi ve doğal güzellikleri ile mekânlarımızı birer turistik değere dönüştürüyoruz.


Samsun’u her alanda ülkemizin marka şehri haline getirmek için hizmet ve yatırımlarımızı hayata geçirmeye devam edeceğiz. Bu yolda en büyük güç ve motivasyonumuz, her zaman olduğu gibi sizlerin sevgisi, desteği ve yol arkadaşlığı olacaktır.


Sevgi ve saygılarımla .

Mustafa DEMİR

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı

Misyonumuz
Yerel yönetimler ilkesi çerçevesinde Samsun Büyükşehir Belediyesini en iyi şekilde temsil etmek, sürdürülebilir maliyetli, yenililikçi, kaliteli ürün ve hizmetleri daima en iyi ve en mükemmelliyetçi şekilde samsun halkının hizmetine sunmaktır.


Vizyonumuz
Halka hizmet anlayışının yanında kurumsal ve sürdürülebilir yapısı ile de alanında lider bir şirket olarak dünya standartlarında tesis ve hizmetler sunmak ve böylece Samsun’u ulusal ve uluslararası alandaki bütün faaliyetlerde turizm kentleri arasında ön sıralara taşımak.

Sektöründe öncü, yenilikçi ve lider şirketi olmaktır.


Yönetim KuruluAhmet BAYIR

Yönetim Kurulu Başkanı

15 Ağustos 1971 yılında ’ da doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Batman’da tamamlayarak Batman Lisesinden mezun oldu. Lisans eğitimini 1990 yılında Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü Isparta mühendislik Fakültesine giriş yaptı. İsim değişikliği yapılarak Süleyman Demirel Üniversitesi olan Fakülteden 1994 yılında İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu, 2007-2009 yılları arasında Fırat Üniversitesinde Yüksek Lisansüstü eğitimini tamamlayarak Yüksek İnşaat Mühendisi unvanını almıştır. 1995-1996 yılları arasında Askerliğini yedek subay olarak Suriye hududunda Karakol Komutanı olarak yaptı. 1996-1998 yılları arasında özel sektörde bina inşaatları ve özel granit-mermer uygulamaları konularından çalıştı. 1998-2000 yılları arasında GİBB-Su Yapı Müşavirlik Konsorsiyumunda Antalya ili altyapı proje ve uygulama çalışmalarında bulundu. 2001-2013 yılları arasında Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde bulunan Hv. Loj. Komutanlığı 2.nci İs. İnş. tb. Komutanlığında Türkiye genelindeki 12 adet hava üsleri, Hv. Meyd. Komutanlıkları, Radar mevzi komutanlıklarında(Kayseri, Diyarbakır, Malatya, Bandırma, Dalaman, Van, Merzifon vb.) Uçak pistleri, Apronlar, Uçak taksi yolları vb. işlerde Beton Yol-pist, BSK yol-pist uygulamalarında Yüksek İnşaat Mühendisi olarak görev yaptı. 2013 yılında Kırşehir İl Özel İdaresinde göreve başlayarak 2019 yılında Yol Ulaşım Müdürü olarak ayrıldı. 2019-2021 yıllında Samsun Büyükşehir Belediyesi Yol Kaplama ve Üst yapı Şube Müdürü olarak başladığı görevine 2021 Temmuz tarihiden Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanı olarak devam etmektedir. Evli 2 çocuk babasıdır. Katıldığı organizasyonlar: Ulusal Sempozyumlar, Dalış Eğitimi, KGM Kalite Kontrol Semineri, ODTÜ, TODAİE Yöneticilik SemineriFatih KARAÇOR

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

24.05.1983’de Kocaeli İzmit’ te doğdu. İlk orta ve lise eğitimini babasının rotasyona tabi memur olması nedeni ile beş farklı ilde tamamlamış olup, lise eğitimini Edirne Ticaret Meslek Lisesinde tamamlamıştır.

Ankara Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe eğitimi almış olup, SPK ileri düzey Lisanslama belgesine sahiptir. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden 2006 yılında mezun oldu. Memuriyete 2007 yılında Ankara İl Emniyet Müdürlüğünde başladı.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi bölümünde Yüksek Lisans programından 2016 yılında mezun olmuştur.

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü ve Başbakanlık Koruma Daire Başkanlığında 12 yıl çalıştıktan sonra kurumlar arası nakil yoluyla Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ Genel Müdürlüğüne İlçe Hizmetleri Daire Başkanı olarak 2019 yılında atandı.

Halen Saski Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Turizm Ticaret A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.
Ali TULUMEN

Yönetim Kurulu Üyesi

1977 yılında Trabzon’da doğdu. 2001 yılında Atatürk Üniversitesi’nden Çevre Mühendisliği Bölümünde Lisans Programı’nı tamamladı.

İş hayatına 2002 yılında başlamış olup; 2005-2007 yıları arasında Pendik Belediyesi Katı Atık Yönetimi Hizmetinin yürütülmesi, 2007-2020 yılları arasında Kadıköy Belediyesi’nde Çevre Koruma ve Kontrol Müdür Yardımcısı olarak Çevresel Gürültü Yönetimi, Elektromanyetik Kirlilik ve Analizi, İklim Değişikliği ile Mücadele, Yerel Yönetimlerde Atık Yönetimi, Yeşil Bina ve Yerleşke kriterleri, Toplumsal Çevre, Afet ve İklim Değişikliği Bilincinin arttırılması çalışmalarını yürüttü.

2020 yılı Eylül ayında Samsun Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğü görevinden sonra 2021 yılı Şubat Ayında Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı görevine vekâleten atandı.

 Evli ve iki çocuk babasıdır.


GENEL KURUL
|
|
|
|
MALİYET KONTROL BİRİMİ
|
|
|
|
|
BAĞLI BİRİMLER VE TESİSLER
2020 Yılı Faaliyet Raporu
2021 Yılı Faaliyet Raporu
2022 Yılı Faaliyet Raporu
Bilgi Toplumu Hizmetleri