Kurumsal

Hakkımızda

Samsun Anakent Turizm Tic.Ltd. Şti. 19.10.1990 tarihinde Samsun Belediyesi Başkanlığı ve Atakent Belediyesi arasında “Samsun İmar İnşaat Ticaret Limited Şirketi“ ünvanı ile Ticaret Kanunu hükümlerine ve sözleşme şartları dahilinde bir Limited Şirket olarak kurulmuştur. Şirket ünvanı 05.06.2014 tarihinde yapılan olağan üstü genel kurul sonucunda "Samsun Anakent Turizm Ticaret Limited Şirketi" olarak değişmiş olup mevcut sermaye yapısı ile çalışmalarına devam etmektedir. 

Samsun öncelikli olmak üzere yurt içinden ve yurt dışından tüm ziyaretçilerimize hizmet aldıkları tesislerimizde güvenli, keyif ve huzurlu vakit geçirmeleri için sürekli gelişme ve iyileştirme anlayışı ve kalite bilinci ile 7/24 hizmet vererek müşteri memnuniyeti sağlamak, her türlü hizmetimizde, hukuka uygunluk ilkesini gözeterek, güvenilir ve saygın bir kurum olmaktır. 

   

Başkanın Mesajı

Samsun, sahip olduğu coğrafi, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ülkemizin en önemli şehirlerinden biri. Bu eşsiz kente ve hemşerilerimize layık oldukları hizmeti sunabilmek için iştirak şirketlerimizle ve tüm kadrolarımızla birlikte gece gündüz demeden çalışıyoruz.


Samsun'umuzu, tarihinden gelen önemine yakışır bir şekilde hemşirelerimizin yaşam kalitesini, huzur ve mutluluğunu artırmanın gayreti içerisindeyiz. Bu amaçla; kentsel gelişimden ulaşıma, altyapıdan çevreye, sağlıktan eğitime, spordan kültür-sanata kadar hayatın her alanında planlamalar yapıyor, projeler geliştiriyoruz. 


Şirketlerimizin hayata geçirdiği hizmetlerle kent ekonomisini büyütüyor, iş olanaklarına imkan sağlıyor, etkin, verimli ve çağdaş bir yaklaşımla Samsun’un geleceğini yeniden inşa ediyoruz. Liyakat, göreve sadakat, kente özen ve insana saygı anlayışıyla çalışan iştiraklerimizle Samsun’da hayatı kolaylaştırmaya, güzelleştirmeye yönelik hizmetlerimize hız kesmeden devam ediyoruz.


Yiyecek içecek hizmetlerinin yanı sıra otel - konaklama imkanları, sosyal, kültürel, spor faaliyetleri ve otopark hizmeti ile Samsun Anakent Turizm Tic. Ltd. Şti. sizlere“en yüksek hizmet kalitesi, en uygun fiyat” kombinasyonu sunarken bir yandan da tarihi ve doğal güzellikleri ile mekânlarımızı birer turistik değere dönüştürüyoruz.


Samsun’u her alanda ülkemizin marka şehri haline getirmek için hizmet ve yatırımlarımızı hayata geçirmeye devam edeceğiz. Bu yolda en büyük güç ve motivasyonumuz, her zaman olduğu gibi sizlerin sevgisi, desteği ve yol arkadaşlığı olacaktır.


Sevgi ve saygılarımla .

Mustafa DEMİR

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı

Misyonumuz
Yerel yönetimler ilkesi çerçevesinde Samsun Büyükşehir Belediyesini en iyi şekilde temsil etmek, sürdürülebilir maliyetli, yenililikçi, kaliteli ürün ve hizmetleri daima en iyi ve en mükemmelliyetçi şekilde samsun halkının hizmetine sunmaktır.


Vizyonumuz
Halka hizmet anlayışının yanında kurumsal ve sürdürülebilir yapısı ile de alanında lider bir şirket olarak dünya standartlarında tesis ve hizmetler sunmak ve böylece Samsun’u ulusal ve uluslararası alandaki bütün faaliyetlerde turizm kentleri arasında ön sıralara taşımak.

Sektöründe öncü, yenilikçi ve lider şirketi olmaktır.


Ortaklar Kurulu

Ortaklar Kurulu, 

  1. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı, 
  2. Samsun Kültür Turizm Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı, 
  3. Samsun Bölgesel Kalkınma Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanından oluşmaktadır. 
Ortaklar Kurulu başkanı Büyükşehir Belediyesi Başkanıdır. Müdürler Kurulunda alınan bütün kararların tamamı karar defterine yazılıp ortaklar kurulu tarafından onaylanır. 

Müdürler Kurulu

ARMAĞAN YILDIZ

İdari İşler Müdürü

1974 Yılında Samsun'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Samsun'da tamamladı.
2000 yılında Marmara Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümünden mezun oldu.
5 Yıla yakın özel okullarda öğretmenlik yaptı.
2008 yılında Samsun Anakent Turizm Tic. Ltd. Şti. 'de göreve başladı.
2010 Yılı itibariyle Samsun Anakent Turizm Tic. Ltd. Şti.'de şirket müdürü görevine atandı ve halen görevi ifa etmektedir.
Evli ve 1 kız çocuk babasıdır.


GÖKHAN YAĞMUR

İnsan Kaynakları Müdürü

1975 Yılında Samsun'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Samsun/Alaçam ilçesinde tamamladı.
1997 Yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesinden Ziraat Mühendisi olarak mezun oldu.
2003-2011 Yılları arasında BAYER Çevre Sağlığı biriminde Karadeniz Bölgesinde Satış Temsilcisi, İç Anadolu Bölgesinde Satış Müdürlüğü görevlerinde bulundu.
2011 Yılında Samsun Anakent Turizm Tic. Ltd. Şti. şirketinde İnsan Kaynakları Biriminde Personel Şefi olarak göreve başladı.
2015 Yılı itibariyle Şirket Müdürü olarak göreve atandı ve halen aynı görevi ifa etmektedir.


ÖZKAN KAZLI

Muhasebe Müdürü

1980 Yılında Samsun'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Samsun'da tamamladı.
Selçuk Üniversitesi Önlisans işletme ve Anadolu Üniversitesi Lisans İşletme bölümünden mezun oldu.
2000 - 2010 Yılları arasında çeşitli özel şirketlerin muhasebe departmanlarında görev almıştır.
2010 Yılında Samsun Anakent Turizm Tic. Ltd. Şti' şirketinde göreve başladı.
2015 Yılı itibariyle Şirket Müdürü olarak göreve atandı ve halen aynı görevi ifa etmektedir.
Evli ve 2 erkek çocuk babasıdır.


Organizasyon Şeması
Müdürler Kurulu

İ.K


MUHASEBE


SATIN ALMA


İDARİ İŞLER


MAALİYET KONTROL


İhale İlanları

2020 Yılı Faaliyet Raporu
Bilgi Toplumu Hizmetleri