SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ANAKENT TURİZM

Sukay


Samsun’un en gözde spor tesisi olan Samsun Sukay Kablolu Su Kayak Merkezi 2010 Yılında kurulmuş test edilmiş ve 2011 Nisan ayı içerisinde tam olarak hizmete açılmıştır.

Resmi açılışı 1 temmuz 2011 tarihidir.

Karadeniz'in ilk su kayak tesisi olan Samsun SUKAY, aynı zamanda Türkiye’nin deniz üzerine yapılan ilk kablolu su kayağı merkezi olma özelliğini taşımaktadır.

Samsun Büyükşehir Belediyesine ait olan tesis; su kayağı eğitim parkuru, plajı, kamp yapmak isteyenler için ve konaklamak isteyenler için karavan parkı, dinlenme ve izleme platformları, kafeleri, kablosuz internet, voleybol sahası (plaj voleybolu) ile bir yaşam merkezi olma yolunda hızla ilerliyor. Tesiste yeni projelerle tam donanımlı bir su sporu merkezine dönüştürülmek için çalışmalar devam ediyor.

5 direkli 656 m uzunluğunda kablo üzerine 7 adet taşıyıcı konularak tutunma ipi(handle) ile kayakçıları belirlenen hızla çeken (20 ile 60km/h arasında) sudan kabloya yüksekliği 11mt olan ve elektrikli bir motor ile çalışan bilgisayar, mekanik ve hava basınç mekanizma işlevleri ile birbirine entegre çalışan sistem ekonomik ve çevre dostudur.

Su Kayağı Parkı Samsunlu Sporseverleri bekliyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından su sporunu seven Samsunlular için 2011 Nisan ayında hizmete sokulan Karadeniz’deki ilk ve tek Su Kayağı Merkezi ve Parkı her yaştan onlarca sporseveri Samsun’a çekiyor. Bir su kayağı merkezinde bulunması gereken har türlü donanıma sahip olan merkezde usta eğitmenler eşliğinde hem eğitimini alıp hem de bu güzel sporu doyasıya yapabiliyorsunuz.

Deniz Üzerindeki İlk Kablolu Kayak Merkezi

Bandırma Gemi Müzesi ve Bandırma Plajının hemen yanında yer alan tesisler Türkiye’de deniz üzerinde yapılan ilk kablolu kayak tesisi özelliği taşıyor. Türkiye’de az sayıda bulunan kablolu kayak tesislerinin hepsi yapay ya da doğal göller üzerinde yapılmış. Yetkililer tesislerin deniz üzerinde olmasının sporun yapıldığı suyun daha temiz olmasını ve daha konforlu bir kayak deneyimi sağladığını belirtiyor.

Kablolu su kayağı merkezi, eğitim parkuru, plajı, karavan park, dinlenme ve izleme platformları, kafeleri, kablosuz internet hizmeti, plaj voleybol sahası gibi donatılarla aynı zamanda bir spor ve yaşam merkezi haline dönüşüyor.

60 Km. Hıza Ulaşıyor

Kablolu Su Kayağı sisteminde 5 direk üzerinde 656 metre uzunluğunda kablo üzerine 7 sporcunun tutunup aynı anda kayabileceği şekilde taşıyıcılar yerleştirilmiş. Tamamen uzaktan elektronik olarak kontrol edilen elektrikli motor sayesinde kayak yaparken 20 ile 60 km. arasında istenilen hızla kayabiliyorsunuz. Su kayağı parkurunda 4 adet atlama rampası (kicker, funbox, international kicker, slider) bulunurken parkur uzunluğunun slalom severleri tatmin edecek ölçüde olduğunu belirtmek gerekiyor.

Fiyatlar Çok Uygun Herkes Bu Sporu Öğrenebilir

Hizmete girdiği ilk yıl Samsunlulara ücretsiz olarak hizmet veren tesis 2012 sezonundan buyana oldukça uygun fiyatlarla her yaştan su sporu hayranlarına hizmet veriyor. Arzu eden vatandaşlar aylık ve sezonluk üye olma imkanından da yararlanabiliyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi SUKAY Tesis yetkilileri tüm Samsunluları bu güzel su sporunu öğrenmeye ve gönüllerince eğlenmeye bekliyor.

Ana parkurda 4 adet atlama rampası bulunmaktadır (kicker, funbox, international kicker, slider)ayrıca slalom sevenler için parkur uzunluğu idealdir.

Eğitim parkuru su kayağı boardlarının tamamı ile eğitim verilecek şekilde yapılmıştır.


Adres: Doğu Park Sahil Yolu Bandırma Müze Gemi yanı Belediyeevvleri Mah. Samsun/Canik, 55080 Canik/Samsun

Telefon: 0 (362) 431 03 76

E-Posta: sukay@samsunanakent.com